Różaniec gr. I i Dzień Papieski
19. Dzień Papieski obchodziliśmy 13 października 2019 r. pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”, odnoszącym się do tytułu jednej z książek papieża Jana Pawła II.
Dzień Papieski to święto obchodzone w niedzielę przed 16 października dla uhonorowania Jana Pawła II. Data święta jest nieprzypadkowa – 16 października to dzień wyboru Karola Wojtyły na Głowę Kościoła. W ten sposób chciano podziękować papieżowi za jego poświęcenie, oddanie i miłość.
Dzień Papieski powstał w 2001 roku z inicjatywy Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Każdego roku Dzień Papieski ma inną tematykę, jednak ich zakres jest niezmienny i dotyczy kwestii intelektualnych (organizowane są spotkania poświęcone nauczaniu Jana Pawła II), duchowych, czyli modlitw w intencji Ojca Świętego, artystycznych (wydarzenia kulturalne) oraz charytatywnych (zbierane są środki na stypendia dla uzdolnionych dzieci pochodzących z niezamożnych rodzin).
Dzień Papieski jest także okazją do wspomnienia postaci Jana Pawła II oraz refleksji nad jego przesłaniem, które nigdy nie tracą na ważności. Szczególnym odznaczeniem papieża-Polaka jest ustanowiony w 2005 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Dzień Papieża Jana Pawła II i obchodzony 16 października.
Więc wstańmy i chodźmy w myśl hasła dnia Papieskiego i ruszajmy wraz z Maryjądzięk z różańcem w ręku trwając na modlitwie i rozważając głębię znaczenia tajemnicy Chrztu Jezusa, Cudu w kanie Galilejskiej, Głoszenie Królestwa i wezwanie do nawrócenia, Przemienienie na górze Tabor i Ustanowienia Eucharystii, dziękujemy Bogu za dar osoby kard. Karola Wojtyły w kolejną rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową dziś Świętego Jana Pawła II, największego Polaka, jakiego zrodziła nasza ojczysta ziemia na przestrzeni dziejów.
18 października dziękczynne nabożeństwo różańcowe przygotowane przez Siostrę Andrzeję, a zrealizowanie przez grupę I (chłopców) wraz z wychowawcami, rozważając Tajemnice Światła – które pozostawił nam w dziedzictwie było wspomnieniem życie Jana Pawła II dla Kościoła i naszej Ojczyzny. Modlitewne spotkanie zakończono ulubioną piosenkę Świętego Jana Pawła II. pt: „BARKA”.